Stránky

sobota 15. augusta 2015

Oravský Háj......


         Toto leto sme sa pred úmornými tropickými teplotami  schovali pár dní na Orave. Pobyt  sme si vyberali ešte v júni a to s malou dušičkou, že či hore na severe Slovenska nebude zima. No a vlastne sme sa už nevedeli dočkať, kedy sa ta pôjdeme schladiť a oddýchnuť si od tepla, ktoré už dlhé dni a týždne trápi juh Slovenska (a nielen ten).  

        Garden hotel Oravský Háj je  kúsok od Trstenej za obcou Brezovica.  Krásna príroda  a pekne upravené prostredie človeka očarí už na prvý pohľad. 

         Väčšinu času sme oddychovali.  Chalani stavali mlynčeky v potoku, kŕmili kozy, ovce a ryby v jazierku. Na koňa sa síce neodvážili, ale k dispozícii je jazdecká škola a kúsok za areálom vyrastá nová veľká jazdiareň. Každý deň sa poriadne vykúpali v bazéne a po večeroch hrávali air hockey, ping pong, pokúšali sa o gulečník.  
         Pozrieť sme si boli v Zuberci Múzeum Oravskej dediny, plavili sme sa na pltiach pod Oravským hradom, loďou sme sa plavili po Oravskej priehrade a pozreli sme si Slanický ostrov. Na viac sme sa v tom teple nezmohli. Roháčske plesá a vodopády musia počkať. A my máme aspoň dôvod vrátiť sa sem opäť. 

        Našli sme miesto, kde sme sa cítili príjemne, kde človek zrelaxuje, nemusí na nič myslieť ...teda iba ak, že čoskoro bude musieť odtiaľ odísť domov. 

        A mimochodom, kto by ste radi do roka potomka...Legenda o bocianovi plodnosti Vám povie ako na to.......


A teraz Vás zaplavím fotkami, lebo som si nevedela vybrať......
1 komentár: